Register Login
Sign In
Advertise
» » Książki o harrym potterze

Książki o harrym potterze

28-06-2023, 15:28
Sterowniki dodał: Administrator
Odwiedzin: 133
Komentarze: 0
Harry Potter to seria książek fantasy autorstwa J.K. Rowling. Seria składa się z siedmiu głównych tomów, które opowiadają historię młodego czarodzieja o imieniu Harry Potter i jego przygody w Szkole Magii i Czarodziejstwa Hogwart. Oto lista książek z serii Harry Potter:

"Harry Potter i Kamień Filozoficzny audiobook" (ang. "Harry Potter and the Philosopher's Stone") - Pierwsza książka wprowadza czytelników do świata Harry'ego Pottera, jego odkrycia swoich magicznych zdolności i pierwszego roku nauki w Hogwarcie.

"Harry Potter i Komnata Tajemnic" (ang. "Harry Potter and the Chamber of Secrets") - Druga książka opowiada o tajemniczych zdarzeniach w Hogwarcie, które wiążą się z mrocznymi siłami i legendą o otwarciu Komnaty Tajemnic.

"Harry Potter i Więzień Azkabanu ebook" (ang. "Harry Potter and the Prisoner of Azkaban") - Trzeci tom przedstawia ucieczkę groźnego więźnia z Azkabanu i rozszerza wiedzę o przeszłości rodziny Potterów.

"Harry Potter i Czara Ognia" (ang. "Harry Potter and the Goblet of Fire") - Czwarta książka opowiada o Turnieju Trójmagicznym, w którym Harry zostaje nieoczekiwanie wciągnięty, co prowadzi do dramatycznych wydarzeń.

"Harry Potter i Zakon Feniksa" (ang. "Harry Potter and the Order of the Phoenix") - Piąta książka koncentruje się na powstaniu tajnej organizacji, Zakonu Feniksa, w walce przeciwko Voldemortowi, a także na rozwijającej się osobowości Harry'ego.

"Harry Potter i Książę Półkrwi" (ang. "Harry Potter and the Half-Blood Prince") - Szósty tom odsłania tajemnice przeszłości Voldemorta i ostateczne przygotowania do finałowej konfrontacji.

"Harry Potter i Insygnia Śmierci" (ang. "Harry Potter and the Deathly Hallows") - Ostatnia książka serii, w której Harry wraz z przyjaciółmi wyrusza w niebezpieczną podróż, aby zniszczyć horkruksy i zmierzyć się z Voldemortem.

Ponadto, J.K. Rowling napisała dodatkową książkę związane z serią, zatytułowaną "Quidditch przez wieki" (ang. "Quidditch Through the Ages"), która jest fikcyjnym podręcznikiem o popularnym w świecie Harry'ego Pottera sporcie, jakim jest Quidditch.

Seria książek o Harrym Potterze zdobyła ogromną popularność na całym świecie i została przetłumaczona na wiele języków.


Linki do sterowników dostępne są wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników. Zarejestruj się w 15 sekund i za darmo zacznij korzystać z serwisu laptopownia.pl!